سوالات متداول ویزای آلمان

چه مدت طول می کشد تا یک درخواست پردازش شود؟

ویزای شنگن: 26 روز

هزینه ویزا چقدر است؟

هزینه یک ویزای شنگن 60 یورو است. ویزا برای کودکان زیر 6 سال رایگان و برای کودکان بین 6 تا 12 سال، 35 یورو است.

قبل از صدور ویزای شنگن، سفارت چه چیز را بررسی می کند؟

سفارت باید بررسی کند:
هدف از سفر (برای مثال، تجارت یا بازدید)
تمایل به بازگشت
نحوه پرداخت (توسط دعوت کننده یا متقاضی)
بیمه سلامت
سایر اطلاعات (از قبیل سوابق در AZR، SIS، فعالیت های جنایی یا سایر نقض های جزیی)

ویزای یک ساله یا چند ساله چیست؟

این یک ویزای شنگن است که اعتبار آن یک یا چند سال (حداکثر 5 سال) دارد و اجازه اقامت حداکثر سه ماه در یک دوره شش ماهه با امکان ورود به چندین کشور، می دهد. این بر اساس مقررات No، 810/2009 (EG) پارلمان اروپا و شورای اروپا در 13 جولای 2009 است که یک ویزای محلی تاسیس کرد (به اختصار: قانون ویزا).
در بند 2 ماده 24 قانون ویزا، اعلام شده است که ، اگر متقاضی نیاز خود برای سفر به محدوده شنگن را ثابت کند، برای مثال (برای مثال برای منظور شخصی یا دلایل تجاری) ویزای چند ورود برای دوره طولانی مدت صادر می شود.
به عنوان یک قاعده، یک ویزای یک ساله یا چند ساله تنها می تواند وقتی صادر شود که متقاضی بتواند تمامیت و قابلیت اطمینان خود را به ویژه در مورد ویزای قبلی نشان دهد (بند 2 ماده 24 قانون ویزا)
در هر صورت، برچسب ویزا نشان می دهد که “مدت اقامت” نمی تواند بیشتر از 90 روز باشد. این اعتبار کامل نیست، بلکه تعداد روزهایی است که یک شخص می تواند در عرض 6 ماه در محدوده شنگن بماند.

من اشتباها توسط شخصی در مرکز درخواست ویزامتریک اطلاع رسانی شدم، یا به شخص ثالثی که به من وعده داده بود که می توانم ویزا به دست بیاورم، اجازه دادم فرم درخواستم را پر کند. درخواست من رد شد، حالا باید چه کار کنم؟

شما شخصا مسئول اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست خود هستید. اگر توسط شخصی که در ویزامتریک کار نمی کند، متقاعد به استفاده از خدماتشان شدید، باید این مساله را مستقیما با خود شخص حل کنید.
لطفا فقط اطلاعاتی را ارائه کنید که بهترین اطلاع را از شما به دست می دهد. اجازه ندهید کسی شما را متقاعد کند که یک فرم درخواست پر شده حرفه ای می تواند ویزای شما را تضمین کند – هیچ کس نمی تواند به شما قول دهد که ویزای شما تایید خواهد شد. اگر شما مشکلی در پر کردن فرم درخواست دارید، می توانید از کارکنان سفارت بخواهید تا به شما کمک کنند.

من/ مهمان من باید مدارکی را که در لیست اضافه نشده اند ارسال کنیم، چرا؟

سفارت همیشه مطابق با هر موقعیت خاص تصمیماتی اتخاذ می کند. استاد فقط می توانند اطلاعات عمومی را پوشش دهند که شامل بیشتر موارد احتمالی و نه همه آنها می شود. در نتیجه، سندی که در لیست گنجانده نشده ممکن است لازم شود. این به معنای این نیست که ویزا صادر نمی شود.

ویزای ورود رایگان برای دارندگان پاسپورت دیپلماتیک

از تاریخ 1 سپتامبر 2014، دارندگان پاسپورت دیپلماتیک برای سفر کوتاه مدت به کشورهای شنگن نیازی به ویزا ندارند.

در چه مواردی می توانم یک درخواست ویزا در شعبه ویزامتریک در قزدر ایران بفرستم؟

اگر شما به صورت قانونی و به عنوان یک اقامت دائم در ایران اقامت دارید و اگر آلمان مقصد اصلی سفر شما باشد، می توانید یک درخواست در شعبه ویزامتریک در ایران ارسال نمایید.

من یک ویزای شنگن معتبر دارم، اما هیچ صفحه ای در پاسپورتم اضافه نشده است و من باید برای یک درخواست جدید اقدام کنم. چه اتفاقی برای ویزای من خواهد افتاد؟

اگر پاسپورت قبلا منقضی شده است، ویزا در پاسپورت قدیمی شما هنوز معتبر است. شما می توانید بدون مشکل با دو پاسپورت سفر کنید. در غیر این صورت، شما می توانید در ساعات مشاوره به دفتر ویزا بیایید و هر دو پاسپورت خود را بیاورید، و ما ویزا را به صورت رایگان به پاسپورت جدید شما منتقل خواهیم کرد.

اگر سفر دانشجویان به آلمان در برنامه تحصیلی یا برنامه تبادل رسمی گنجانده نشده باشد، از لحاظ نظری معاف از پرداخت ویزا نیستند. ویزاهای کارآموزی نیز معاف از پرداخت هزینه نیستند.

مدرک: دعوت نامه، کارت دانشجویی، مرجع دانشگاه/مدرسه، اظهارنامه اشتغال برای معلمان

 • همراه افراد معلول و کمکیار های آنها، در صورت لزوم. مدرک: کارت معلولیت.
 • شرکت کنندگان و دستیاران رویداد های ورزشی بین المللی مدرک: دعوت نامه یا تایید فدراسیون ورزش آذربایجان
 •  مشارکت در فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری، شامل شرکت کنندگان در تبادل دانشگاه یا برنامه های مشابه. مدرک: دعوت نامه.
 •  افرادی که نیاز به درمان فوری دارند و همیاران آنها. مدرک: دعوت نامه ای که توسط بیمارستان یا کلینیک ارائه می شود و بیان کننده نیاز به درمان فوری پزشکی و کمک به فرد دیگری است.
 •  افرادی که برای تشییع جنازه فامیل می آیند. مدرک: تایید مراسم تدفین و ارتباط نزدیک. بستگان نزدیک، همسر، فرزندان (همچنین فرزند خوانده ها)، والدین (یا سرپرستان قانونی)، پدربزرگ و مادر بزرگ و نوه ها.
 •  افرادی که مداوما برای ملاقات بستگان بیمار خود می روند.
 •  مدرک: تایید مراسم تدفین و ارتباط نزدیک. بستگان نزدیک، همسر، فرزندان (همچنین فرزند خوانده ها)، والدین (یا سرپرستان قانونی)، پدربزرگ و مادر بزرگ و نوه ها.
 •  نمایندگان سازمان های جامعه مدنی، که در دوره ها، سمینارها، کنفرانس ها یا برنامه های تبادل نظر شرکت می کنند. مدرک: کارت عضویت/گواهی اشتغال از سازمان و دعوت نامه.
 •  شهروندان ارشد و بازنشسته. مدرک: گواهی اجتماعی امنیتی
 •  بچه های زیر 12 سال
 •  روزنامه نگاارن و تیم کاری فنی آن ها

مدرک: گواهی نامه مطبوعات و دعوت نامه. اسناد حمایتی باید در زمان درخواست ارائه شوند. چک لیست های سفارت مدارک مورد نیاز هنوز معتبر هستند، مدارک ذکر شده در بالا تنها برای اثبات حق متقاضی برای معاف شدن از پرداخت هزینه ویزا به کار می رود.

از چه زبانی برای پر کردن فرم باید استفاده کنم؟

فرم می تواند به زبان آلمانی یا انگلیسی پر شود.

ویزای ورود رایگان برای دارندگان پاسپورت دیپلماتیک

از تاریخ 1 سپتامبر 2014، دارندگان پاسپورت دیپلماتیک برای سفر کوتاه مدت به کشورهای شنگن نیازی به ویزا ندارند.

هنگام ارسال درخواست وقت سفارت آلمان چه چیز باید با خود بیاورم؟

لطفا همه مدارک لیست شده در چک لیست مربوط به هدف خاص سفر خود را همراه بیاورید. لطفا توجه داشته باشید که فقط درخواست های کامل پذیرفته می شوند. اضافه کردن هر مدرک لازم در مرحله بعدی غیر ممکن است.

پاسپورت یک شخص نابالغ: به چه چیز باید توجه داشته باشم؟

اگر کودکان پاسپورت داشته باشند یا اگر در پاسپورت یکی از والدین یا سرپرست قانونی شان ثبت نام شده باشند، می توانند فقط برای یک ویزا درخواست دهند. اگر شخص نابالغ در پاسپورت پدربزرگ یا مادر بزرگ، یا معلم ثبت شده باشد، درخواست پذیرفته نمی شود. در هر مورد اگر شخص نابالغ به تنهایی یا با سرپرستان قانونی اش سفر می کند، یک پاسپورت جداگانه لازم دارد.

در مورد فرم درخواست برای یک شخص نابالغ چکار باید بکنم؟

فرم درخواست برای متقاضیان نابالغ نیز باید پر شده و توسط والدین یا سرپرستان قانونی امضا شود. اگر یکی از سرپرستان قانونی نتواند آن را امضا کند، مجوز محضری و رسمی شده برای سفر به محدوده شنگن باید ارائه گردد.
متقاضیانی که 16 ساله و بالاتر هستند باید فرم را خودشان امضا کنند.

اعتبار پاسپورت های خارجی:

فقط گذرنامه های معتبری که با دست (برای متقاضیان بالای 18 سال) امضا شده است، می تواند ارسال شود.
علاوه بر این، طبق قوانین ویزا، ویزاهای شنگن می توانند فقط به متقاضیانی صادر شوند که پاسپورتشان:

 •  حداقل 3 ماه بعد از پایان سفر معتبر باشد.
 •  در 10 سال گذشته صادر شده است.
 •  حداقل دو صفحه خالی و بدون علامت دارد (برای برچسب ویزا)،  اگر ویزا برای یک فرزند کوچک ثبت شده در پاسپورت والدینش صادر شده باشد، پاسپورت والیدن باید یک صفحه خالی اضافی و بدون علامت (برای برچسب ویزا) برای هر فرزند داشته باشد.

از چه زبانی برای پر کردن فرم باید استفاده کنم؟

فرم می تواند به زبان آلمانی یا انگلیسی پر شود.

آیا می توانم فرم درخواست را به صورت دستی نیز پر کنم؟

اگر به دلایل فنی نمی توانید فرم آنلاین را پر کنید، می توانید فرم درخواست را به صورت دستی پر نمایید. لطفا توجه داشته باشید که این امر منجر به طولانی تر شدن انتظار برای ارسال درخواست شما خواهد شد.

قبل از صدور ویزای آلمان ، سفارت چه چیز را بررسی می کند؟

سفارت باید بررسی کند:
هدف از سفر (برای مثال، تجارت یا بازدید)
تمایل به بازگشت
نحوه پرداخت (توسط دعوت کننده یا متقاضی)
بیمه سلامت
سایر اطلاعات (از قبیل سوابق در AZR، SIS، فعالیت های جنایی یا سایر نقض های جزیی)

AZR و SIS چیست؟

AZR مخفف Ausländerzentralregister است (ثبت مرکزی خارجی)، که توسط اداره فدرال اداره کلن مدیریت می شود. AZR هر متقاضی بررسی می شود، و اگر متقاضی در طی مدت قبلی بازدید از آلمان دارای سوء سابقه بود، اجازه سفر به آلمان نخواهد داشت.
SIS به معنای “سیستم اطلاعات شنگن” است. تقریبا همان AZR است اما شامل همه کشورهای عضو شنگن می شود.  سفارت برای متقاضیانی که در دیگر کشورهای شنگن مرتکب جرم شده اند، ویزا صادر نخواهد کرد.

آیا می توانم با ویزای شنگن صادر شده توسط آلمان از سایر کشورهای شنگن بازدید کنم؟

بله
ویزای شنگن به شما اجازه می دهد در همه کشورهای حوزه شنگن اقامت کنید. شما میتوانید تنها در مدت اعتبار از ویزای خود استفاده کنید، با این حال اگر می خواهید برای اولین بار از کشور دیگری بازدید کنید (به استثنای بلژیک، استونی، فنلاند، یونان، لتونی، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، اتریش، پرتغال، سوئد یا اسپانیا)، باید ویزای خود را از سفارت این کشور دریافت نمایید.

چه موقع می توانم ویزایی با مدت اضافی 15 روز که در قانون ویزا مشخص شده، دریافت کنم؟

با توجه به بند 1 ماده 24 قانون ویزا، اعتبار ویزا شامل یک دوره اضافی 15 روزه می شود، در صورتی که بسته بیمه درمانی برای مدت زمان مربوطه خریداری گردد. این مساله فقط در مورد ویزاهای مجاز اعمال می شود. برای مثال:  شما از 05/06/2017 تا 15/06/2017 (11 روز) با یک ورود برنامه ریزی می کنید، اما بیمه درمانی شما 26 روز را پوشش می دهد، یعنی بین 05-03/06/2017. در این صورت، سفارت به شما یک ویزا با 26 روز اعتبار و یک ورود در این دوره می دهد. این امر به شما امکان می دهد تا سفر خود را با انعطاف پذیری بیشتری در این دوره برنامه ریزی کنید.
توجه داشته باشید که ویزای تک ورودی بر طبق اعتبار بسته بیمه درمانی ارسال شده در زمان درخواست صادر خواهد شد.

درخواست وقت سفارت آلمان من رد شد. چکار می توانم بکنم؟

اگر فکر می کنید که تصمیم سفارت غیر منصفانه بوده، یک نامه توضیحی بنویسید و بازبینی درخواست خود را بخواهید.
وقتی پاسپورت خود را جمع آوری می کنید، یک یادداشت مختصر برای توضیح اینکه چرا درخواست شما رد شده، دریافت خواهید کرد. شما باید هنگام درخواست بازبینی (درخواست تجدید نظر) دلایل عدم پذیرش را داشته باشید. روند درخواست تجدید نظر چند هفته طول می کشد. سفارت پرونده شما را دریافت کرده و درخواست شما را بررسی خواهد کرد.
درخواست تجدید نظر باید به زبان آلمانی نوشته شود و اسناد ارسال شده با آن باید ترجمه شوند. اگر ما با توضیحات شما موافق باشیم، ویزا را خواهید گرفت. اگر ما با توضیحات شما موافقت نکنیم، شما یک توضیح کتبی دقیق از طریق پست دریافت خواهید کرد. اگر با آن مخالف هستید، می توانید درخواست تجدید نظر را به دادگاه اداری برلین ارسال نمایید. بعد از دریافت توضیح کتبی، یک ماه برای درخواست تجدید نظر در دادگاه اداری برلین فرصت دارید. لطفا منتظر بمانید تا نامه توضیح را دریافت کنید.
همچنین شما می توانید درخواست جدیدی ارائه کنید. به دلایلی که قبلا رد شدید توجه داشته باشید و سعی کنید موقعیت خود رادر فرم کتبی به وضوح شرح دهید.

روند بازبینی پرونده چقدر طول می کشد؟

درخواست های ورودی طبق تاریخ دریافت آن پردازش می شوند. بسته به حجم کاری بخش ویزا، روند بازبینی درخواست شما ممکن است چندین هفته تا چندین ماه طول بکشد. هیچ مهلت قانونی برای پردازش وجود ندارد.

درخواست من رد شد، دعوت کننده من در آلمان چکار می تواند بکند؟

هم شما و هم دریافت کننده می توانید به سفارت نامه بنویسید و توضیح یا تجدید نظری در مورد این تصمیم بخواهید. در این صورت، شما باید دلیل (های) عدم پذیرش بیان شده در نامه رد ویزای خود را در زمان جمع آوری پاسپورت در نظر داشته باشید. میزبان شما نیز باید یک وکالت نامه از طرف شما داشته باشد تا مجاز به دریافت اطلاعات در مورد ویزای شما باشد.
اگر سفارت با توضیحات دعوت کننده شما موافق نباشد، او یک توضیح کتبی توسط پست دریافت خواهد کرد. درخواست تجدید نظر می تواند به دادگاه اداری برلین ارائه شود.

من دلیل رد شدن را می دانم، اما هنوز می خواهم به آلمان بروم. آیا می توانم مجددا درخواست کنم؟

شما همیشه می توانید یک درخواست ویزای جدید ارسال کنید. یک قرار ملاقات رزرو کنید و تمام مدارک موجود در چک لیست را آماده کنید. اگر درخواست بازبینی مجدد درخواست خود را کرده اید، این روند بعد از ارسال درخواست جدید خاتمه خواهد یافت.

درخواست من رد شد. در پاسپورت من تنها یک مهر سفارت وجود دارد. معنی آن چیست؟

مهر در پاسپورت شما تایید این واقعیت است که شما برای ویزا در سفارت درخواست داده اید و این مانع درخواست مجدد آن در آینده نیست.

آیا در صورت رد درخواست، هزینه 60 یورو بازپرداخت خواهد شد؟

این هزینه مستقل از تصمیم در مورد درخواست است و برای پوشش هزینه های اداری عملیاتی می باشد. اگر درخواست ویزا رد شود، هزینه برگردانده نخواهد شد.

آیا می توان هزینه بیشتری پرداخت کرد تا روند پردازش درخواست سریع تر باشد؟

نه، امکان ندارد. ویزامتریک نمی تواند پرداخت های بالاتر از مقررات را بپذیرد. پرداخت های اضافی فقط در مورد هزینه های خاص (برای مثال، تماس تلفنی، یا فکس به آلمان) رخ می دهد.

چطور می توانم مطمئن باشم که ویزای آلمان خواهم گرفت؟

هیچ تضمینی وجود ندارد که شما ویزا خواهید گرفت. حتی اگر تمام مدارک مورد نیاز را به ویزا متریک ارائه دهید، این امکان وجود دارد که درخواست شما رد شود. این تصمیم بر اساس هر مورد خاص توسط اداره سفارت آلمان گرفته میشود، و پیش از آن نمی توان آن را تحت تاثیر قرار داد یا پیش بینی کرد.

من یک تماس تلفنی از یک نماینده سفارت دریافت کردم که از من میخواست مدارک اضافی که در چک لیست ذکر نشده ارسال کنم. چرا من باید این مدارک را ارسال کنم و چرا هنگام ارسال درخواستم مطلع نشدم؟

گاهی اوقات، وقتی تصمیم گیری بر اساس مدارکی که ارائه کردید، ممکن نباشد، سفارت حق درخواست مدارک اضافی دارد. تصمیم برای درخواست مدارک اضافی به کارمندی که درخواست شما پذیرفته ندارد و نمی توانسته در مرحله قبل به شما اطلاع داده شود.

من یک اشتباه در برچسب ویزایم پیدا کردم.چکار باید بکنم؟

لطفا هنگام جمع آوری پاسپورت خودبرچسب ویزا را بررسی کنید و اشتباهات یا عیوب را فورا گزارش کنید. ممکن است بعدا تنظیمات ممکن نباشد یا نیار به پرداخت هزینه داشته باشد. اگر شما یک اشتباه پیدا کردید، لطفا در ساعات مشاوره با دفتر ما تماس بگیرید.

من یک ویزای یک ساله گرفته ام، تعداد روزها "90" و ورودی "چند ورودی" است. معنای آن دقیقا چیست؟

این ویزا به شما اجازه می دهد تا به مدت 90 روز و نه بیشتر در یک دوره شش ماهه در محدوده شنگن بمانید.  همچنین، شما می توانید چندین بار در طول این دوره به حوزه شنگن وارد یا از آن خارج شوید. لطفا توجه داشته باشید که شما نمی توانید برای روزهایی که در شش ماه گذشته استفاده نکرده اید، هزینه پرداخت کنید. وقتی 90 روز در نیمه اخیر سال استفاده کردید، باید کشور را ترک کنید و نخواهید توانست قبل از شروع شش ماه بعدی برگردید.
اگر در مورد اینکه چند روز گذشته شک دارید، لطفا در ساعات مشاوره با ما تماس بگیرید.

من یک ویزا با اعتبار (برای مثال) از تاریخ 01/05 تا 01/06 با تعداد روزهای 15 و 1 ورود گرفته ام. معنای آن دقیقا چیست؟

با این ویزا، شما می توانید فقط یکبار به محدوده شنگن وارد شوید و حداکثر 15 روز در آلمان بمانید. شما میتوانید از 01/05 تا 01/06، 15 روز انتخاب کنید.

من یک ویزای یک-ورود گرفته ام. آیا می توانم آزادانه در منطقه شنگن سفر کنم، یا فقط باید در یک کشور بمانم؟

یک-ورود فقط به اولین ورود به منطقه شنگن اشاره دارد. اگر شما از آلمان به کشور دیگر شنگن سفر می کنید، و بعد برمی گردید، اینکار یک ورود اضافی محسوب نمی شود.

من یک ویزای یک ساله گرفته ام و طی شش ماه گذشته 50 روز در آلمان برای کار گذرانده ام. من میخواهم برای تعطیلات به اسپانیا سفر کنم. آیا مجاز به انجام این کار هستم؟

بله. یک ویزای شنگن در همه کشورهای عضو منطقه شنگن معتبر است. شما باید مطمئن باشید که بیشتر زمان را در کشور شنگنی که ویزای شما را صادر کرده می گذرانید. بقیه روزها می تواند در هر یک از کشورهای دیگر عضو شنگن سپری شود.

چرا درخواست ویزای شنگن من رد شد؟

دلیل (ها) برای رد ویزا در نامه ای که با نامه عدم پذیرش دریافت کرده اید، ذکر شده است.حتی اگر شما همه مدارک مورد نیاز را طبق دستورالعمل ها ارسال کردید، ممکن است درخواست رد شود. ارسال یک درخواست کامل تضمین دریافت ویزا نیست. شما می توانید توضیحات اضافی برای رایج ترین دلایل رد ویزا را در اینجا پیدا کنید.

من یک ویزای شنگن معتبر دارم، اما هیچ صفحه ای در پاسپورتم اضافه نشده است و من باید برای یک درخواست جدید اقدام کنم. چه اتفاقی برای ویزای من خواهد افتاد؟

اگر پاسپورت قبلا منقضی شده است، ویزا در پاسپورت قدیمی شما هنوز معتبر است. شما می توانید بدون مشکل با دو پاسپورت سفر کنید. در غیر این صورت، شما می توانید در ساعات مشاوره به دفتر ویزا بیایید و هر دو پاسپورت خود را بیاورید، و ما ویزا را به صورت رایگان به پاسپورت جدید شما منتقل خواهیم کرد.

من یک ویزای شنگن برای 15 روز گرفته ام و الان در آلمان هستم، اما باید مدت بیشتری بمانم. چکار باید بکنم؟

شما باید برای منطقه ای که می مانید، بلافاصله با اداره صلاحیت خارجی تماس گرفته و درخواست تمدید ویزا نمایید. ماندن در آلمان با یک ویزای منقضی شده، نقض حقوق اقامت آلمان است و می تواند منجر به ممنوعیت سفر یا جریمه شود.
اگر ویزای شما توسط سفارت آلمان صادر نشده یا اگر شما در کشور شنگن دیگری هستید نیز باید با اداره مربوط به خارجیان تماس بگیرید.

من یک ویزای شنگن معتبر برای 15 روز از سفارت آلمان گرفته ام و می خواهم 10 روز در آلمان سپری کنم. قبل از آن دوست دارم 5 روز در ایتالیا بمانم. آیا مجاز به انجام اینکار هستم؟

در اصل بله، تا زمانی که آلمان مقصد اصلی شما است، شما می توانید از کشور دیگری به منطقه شنگن وارد شوید. مقامات مرزی اولین کشور شنگنی که به آن وارد می شوید ممکن است از شما بخواهند تا مدرکی ارائه کنید که بعدا به کشوری که ویزای شما صادر شده، سفر خواهید کرد. اگر شما نتوانید چنین مدرکی ارائه کیند، ممکن است مجاز به عبور از مرز نباشید.

اشتراک گذاری

68 پاسخ

 1. سلام برای اخذ ویزای دانشجویی هم میشه اینجا اقدام کرد؟اگر بله چطور؟

  1. سلام وقت بخیر . متاسفانه امکان پذیر نیست شما باید از طریق خود سفارت اقدام نمایید.

 2. من یک ویزای شینگن معتبر در پاسپورت دارم ولی پاسپورت من اعتبار ندارد و مجبور به تعویض پاسپورت هستم ، تکلیف ویزای من چیست؟

  1. سلام وقت بخیر . ویزای شما تا چه تاریخی اعتبار دارد و پاسپورت شما تا چه تاریخی معتبر است ؟

 3. سلام من جهت ازدواج با همسرم که پاسپوت المانی دارد و در المان زندگی میکند باید به المان بروم وقت سفارت دعوتنامه ومدارک اداره ازدواج المان هم دارم .چه مدارکی دیگری لازم است لطفا مرا رهنمای کنید.متشکرم

  1. سلام وقت بخیر . شما باید درخواست وقت و ویزای پیوست به المان بنید برای این مورد ویزا متریک فعالیتی ندارد این بخش به خود سفارت مرتبط میشود . برای اینکار میتوانید با همکاران ما به شماره 09350698393 تماس بگیرید تا راهنمایی بکنند.

 4. سلام دعوت نامه از بیمارستان هانوفر با قید تاریخ دارم ۲ دسامبر چکار باید بکنم آیا ویزا متریک لازم است یا ایمیل بزنم به سفارت

  1. سیلام وقت بخیر – شما باید از طریق ویزا متریک اقدام به دریافت وقت نمایید

 5. سلام،خسته نباشيد.
  من دعوتنامه ام از ماه ديگه يعني از اول دسامبر شروع ميشه.خواستم بدونم معمولاً چقدر طول ميكشه وقت ويزا متريك؟

  1. سلام وقت بخیر – به خاطر نزدیک شدن به ایام کریسمس وقت ها تا 30 روز دیگه پر شدن – بهتر هستش از خدمات وقت فوری ما استفاده کنید . و یا با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید

 6. سلام.من دارم برنامه ریزی می کنم برای ویزا .وقت مصاحبه الان چند وقت بعد از ثبت نام انلاین است؟

 7. ضمن عرض ادب و احترام ،
  من در آلمان دانشجو هستم و قصد دارم برای بستگانم دعوتنامه ارسال کنم . روند به چه صورت هست و چه مدارکی لازم هست ؟

  با تشکر

  1. سلام وقت بخیر – شما به عنوان دانشجو امکان صدور دعوتنامه رسمی ندارید. برای صدور دعوتنامه رسمی باید شهروند المان باشید . اما شما میتوانید دعوتنامه غیررسمی صادر و برای افراد درجه یک ارسال کنید.

   1. سلام من همسر ویزا جستجو کار المان گرفته تاریخشو زدن از اول اردیبهشت تا ۶ ماه بعد.الانم تمام پروازها بسته هستش چیکار باید کنیم؟یعنی ویزا ما از روزی که تاریخ خورده محاسبه میشه یا اینکه زمانی که وارد المان شدیم ۶ ماه محاسبه میشه؟

    1. سلام وقت بخیر – ویزای شما از زمانی که تاریخ خورده شروع میشه . اما نگران نباشید از 10 خرداد به بعد به سفارت ایمیل بزنید و مشکل خودتون بهشون بگید اونا راهنمایی میکنند دقیقا چکار باید بکنید.

 8. سلام ، من یک دعوتنامه ۵ ساله دارم و یکبار با استفاده از آن به آلمان سفر کرده ام ، آیا می توانم مجددا از آن استفاده کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر – اگر تاریخ ان هنوز پابرجا می باشد بله میتوانید استفاده کنید

 9. سلام وقت بخير من متقاضي دريافت ويزاي كار المان هستم يه قرارداد كاري هم دارم اخري باري كه سفارت رفتم گفتن تمامي مدارك كامل هست و منتظر ويزا باشين اما حدود ٥ هفته ميگذره ولي از ويزا خبري نيست اين پروسه چه مدت طول ميكشه

  1. سلام وقت بخیر – حدود پروسه یک ماه هستش – اما شما میتوانید به سفارت ایمیل بزنید و درخواست نتیجه کنید.

 10. سلام وقت بخیر من متقاضی دریافت ویزای پیوست خانواده هستم در روز مصاحبه بهم گفتن مدارک کامله و باید منتظر ویزا باشم الان یکماه از روز مصاحبه گذشته ولی هیچ خبری نشده البته من به سفارت ایمیل نوشتم جوابی ندادن.باید چیکار کنم، آیا حضوری مراجعه کنم؟

  1. سلام . وقت بخیر – متاسفانه حضوری پاسخی نمیدن تنها راه ممکننه صبر هستش . مرسی

 11. سلام ببخشید من پیوست بە خانوادە هستم وقت مصاحبه به ما گفتن یک تا دو ماه ویزا میاد الان 45 روز از تحویل مدارکم گذشته هنوز خبری به همسرم ندادن، من چطور میتونم پیگیر ویزام بشم؟چطور میتونم اطلاع پیدا کنم که کارام به کجا رسین

  1. سلام . وقت بخیر –تنها راه ممکنه برای پیگیری ویزا ارسال شما به بخش رواید سفارت المان هستش

 12. سلام وقت بخیر
  من فوق لیسانس زبان انگلیسی دارم و میخوام برای ادامه تحصیل در رشته زبان انگلیسی بصورت پذیرش تحصیلی به آلمان بیام بعبارتی پذیرش تحصیلی بگیرم
  ۱.سوال من اینه که آیا داشتن ایلتس ضروریه؟
  ۲. آیا داشتن مدرک زبان آلمانی ضروریه؟
  ۳.من مدرک آرایشگری هم دارم آیا میشود از طریق کاری هم اقدام کرد؟
  ممنونم

  1. سلام . وقت بخیر
   1 و 2 . شما باید به یکی از زبان ها نسبتا مسلط باشیذ برای پذیرش
   3. بله

  2. دوست عزیز من مترجمی خوندم بدون مدرک زبان از یکی از بهترین دانشگاه های المان پذیرش مستقیم گرفتم مصاحبه شدم ظرف یک ماه و دو هفته بارکدم اومده بچه های زبان مدرک زبان نمی‌خوان

   1. بستگی به سیاست دانگشاه داره اما معمولا برای سفارت باید مدرک زبان انگلیسی یا المانی داشته باشید و ارائه بدید

    1. درسته اما بچه های زبان میتونن برای دانشگاه هایی که مدرک زبان نخوان اقدام کنن!! پذیرش مستقیم بگیرن خود من از یکی از بهترین‌های فنی مهندسی آلمان بدون مدرک زبان پذیرش مستقیم گرفتم و رفتم سفارت الان بارکدم اومده و افیسر هم اصلا ایراد نگرفت!!!

 13. با سلام واحترام الان پنج هفته است از وقت مصاحبه و تحویل مدارک و انگشت نگاری من در ویزا متریک گذشته اما هنوز وقتی پیگیری میکنم پیغام میده که روند کار اغاز شده فایل به کنسول گری ارسال شده چرا این قدر زمان برده و جواب ویزا صادر نشده؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر- متاسفانه سفارت هیچ پاسخی ارائه نمیدهد در این مورد تنها راه ممکن صبر هستش

 14. سلام
  ۱.من وقت ویزامتریک گرفتم و دیدم تو مدارکی که باید آماده کنیم بلیت پرواز هم هست .با توجه به مسیج های بالا که گفتن مشخص نیست کی جواب ویزا میاد ، چطور برنامه ریزی میشه کرد و بلیت میشه رزرو کرد . یعنی اگر من یک ماه بعد از وقت ویزامتریک بلیت داشته باشم و ویزا نرسه چکار کنم؟
  ۲. بعد از تحویل مدارک در روز قرار ویزامتریک ،گذرنامه رو نگه می دارن؟ برای گفتن ویزا باید حضوری مراجعه کنیم؟
  اگر ویزای فامیلی باشه برای دریافت ویزا محددا همه باید حاضر باشند؟
  سپاس

  1. سلام وقت بخیر
   1. بهتر هستش که شما سفرتون رو برای 2 ماه بعد از ورود به ویزامتریک قرار بدید دلیل این کار هم این هستش که امکان داره سفارت به دلایل ازدحام با تاخیر جواب شما را صادر کند. اگر دلیل خاصی برای سفر دارید بفرمایید تا بهتر راهنمایی نماییم.
   2. بله گدرننامه رو نگه میدارند اما اگر رزرو بلیط ترکیه رو همراه خود ببرید میتوانید پاسپورت تحویل ندهید و همراه خود شما باشد.برای اخذ ویزا که باید در پاسپورت شما درج شود نیاز به حضور شما نیست نماینده شما هم میتواند حضور داشته باشد.
   3. برای بار دوم خیر نیازی به حضور همه نیست یه نماینده میتواند کارها را انجام دهد.
   مرسی

 15. سلام وقت بخیر حدودا یک ماه از رفتن من و همسرم به ویزامتریک و انگشت نگاری گذشته و هنوز جوابی نیومده. ما هتل و پرواز برای ۲۸اسفند ۹۸ تا ۱۸ فروردین ۹۹ رزرو کردیم . الان که کرونا اومده و مرزهای ایران بسته شده آیا امکانش هست ویزای ما دربیاد؟ میخواستیم برای تعطیلات نوروز به آلمان سفرکنیمو بگردیم.
  چقدر صبر کنیم و از چه راهی پیگیری کنیم و اینکه اگه ریجکتمون کنن امکان پیگیری و دفع ریجکتی هست یا نه؟ چون ما همه مواردی که باید باشه رو رعایت کردیم و کلی برنامه ریزی کردیم برای سفرمون . ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام . وقت بخیر – بله امکان ویزا شدن شما هست مشکلی نیست. اگر هم ریجکت بشید در نامه ریجکتی روش اعتراض زدن ذکر شده .

 16. سلام خسته نباشيد من ويزاي نمايشگاهي المان و گرفتم حالا به دليل كرونا ممكنه لغو شه ميخواستم بدونم ميتونم با ويزام برم يا نه چون توي ويزا ذكر شده حتما براي نمايشگاه بايد برم؟

  1. سلام وقت بخیر- ویزای نمایشگاهی رو برای چه تاریخی صادر شده است بفرمایید تا دقیق راهنمایی کنیم. مرسی

   1. ٢٢ اسفند تا ١٤ فروردين دارم ولي چون نمايشگاه بود ٧ روزه دادن، بليط من ٢٣ اسفند تا ٢٧ اسفند هستش

    1. وقت بخیر – اگر نمایشگاهی وجود دارد که همین شرایط نمایشگاه فعلی را دارد میتونید به سفارت ایمیل بدید و درخواست تمدید و تغییر ویزا کنند . اگر نمایشگاهی وجود ندارد پیشنهاد میکنیم که این ویزای فعلی استفاده کنید. الان در حال حاضر پروازهای ایران ایر به آلمان برقرار است و میتونید از این پروازها استفاده کنید. ( در کل درخواست تغییر و یا تمدید اصلا پینهاد نمیکنیم با توجه به شرایط فعلی) .مرسی

     1. ديروز از نمايشگاه ايميل زدن كه نمايشگاه كنسل شده من اگه برم نميپرسن براي چي اومدي وقتي گفتن نمايشگاه كنسل شده؟
      قراره نمايشگاه بعداز كرونا تشكيل بشه و بليط نمايشگاه تا اون زمان اعتبار دارن، امكانش هست كه ويزا رو براي تاريخ بعدي كه قرار برگزارشه تمديد كنن؟

     2. وقت بخیر – اگر از سمت نمایشگاه کنسل شده شما میتونید به سفارت ایمیل بزنید و تمامی موارد رو کامل براشون توضیح بدید و مستندات لازم رو هم برای سفارت ایمیل کنید ( عملا سفارت رو در ایمیل توجیه کنید ) ایمیل به زبان آلمانی باشه بهتر خواهد بود.

 17. سلام من ویزای یک ماهه f4 دارم ک تاریخش 17/3تا14/4 هست ولی پروازها لغو شده آیا تمدید میشه؟؟

  1. سلام وقت بخیر – پیشنهاد میکنیم که از ویزا استفاده نمایید . تمامی پروازها کنسل نشده هنوز تعدادی پرواز وجود داره – اما اگر استفاده نکنید میتوانید به سفارت درخواست تمدید ویزا نمایید سفارت با توجه به شرایط فعلی کشور شرایط تمدید را برای شما بیان میکند.

 18. با سلام وخسته نباشید من به اتفاق خانمم و پسر دوساله ام درتاریخ ۳۰ ژانویه برای گرفتن ویزا توریستی رفتیم ویزا متریک ولی هنوز جوابی نیومد من حدودا۲۲۰م تومان پول تو حساب وتمکن مالی ومدارک شغلی با ماهی ۸م تومان سند خونه به اسم خودم بیمه نامه و خانمم حدود۳۰۰ م تومان به حساب خودش تموم مالی سند خونه به اسم خودش مدارک شغلی با ماهی۶م تومان و بیمه نامه و مابقی مدارکی که میخواستن آماده و تحویل دادیم شنیدیم با بیماری پیش اومده تقریبا همه ریجکت میشن آیا این قضیه صحت داره؟ومابا این شرایط چقدراحتمالش هست ویزا بشیم ؟لطفا راهنمایی کنین باتشکر

  1. سلام وقت بخیر – ایا منظور شما از ویزای توریستی یعنی اینکه بدون دعوتنامه اقدام به درخواست ویزای آلمان کردید ؟ ( یا از شخص یا شرکتی دعوتنامه دارید ) ؟
   در پاسخ به سوال باید عرض کنیم خیر – سفارت آلمان در ایران به هیچ عنوان تا الان هیچ کسی رو به خاطر این ویروس ریجکت نکرده.

 19. سلام خسته نباشی بدون دعوت نامه برای ویزای توریستی اقدام کردیم درضمن شما خودتون پرونده‌هایی که داشتین تواین مدت ویزا شدن؟

  1. وقت بخیر – بله پرونده های بوده که بدون دعوتنامه تونستیم براشون ویزا بگیریم چون با توجه به تجربه ای که با این سفارت داریم تمامی مسیرها و دلایل ریجکتی را مسدود میکنیم که شانس دریافت ویزا بالاتر رود.

 20. سلام وقتتون بخیر من متقاضی ویزای الحاق خانواده هستم چهار ماه از تحویل مدارکم میگذره ولی هنوز جوابی نیومده، خیلی نگرانم. میشه بگید نهایت پروسه ایی که طول میکشه چقدره؟

  1. سلام وقت بخیر – زمان مشخص شدن این پروسه بستگی به بررسی تمامی مدارک دارد . ایا در سایت سفارت آلمان چک کردید که نتیجه برای شما مشخص شده است یا خیر ؟

   1. سلام ، نه من چک نکردم فکر میکردم چنین دسترسی ایی وجود نداره، میشه بفرمائید به چه صورت میتونم این کار رو انجام بدم

 21. PDf سایت آلمان رو چک کردم ولی کد من وجود نداشت، یعنی احتمالش هست ویزامون رجکت خورده باشه

  1. سلام . اگر کد شما در فایل نیست یعنی فعلا در حال بررسی هستن. حدود زمانی که برای این کار صورت میگیره بین 3 تا 6 ماه هستش. الان به خاطر بحث ویروس کرونا امکان داره جواب شما زمان بیشتری به خود اختصاص بده.

 22. سلام خسته نباشید
  وقت ویزای من تا 18 فروردین هستش اما بدلیل بیماری کرونا تمام پروازها بسته شده است ، آیا ویزای ما تمدید میشود یا خیر ؟

  1. سلام وقت بخیر – در خصوص تمدید ویزا سفارت آلمان هنوز هیچ تصمیمی ارائه نداده است . به محض مشخص شدن در وب سایت و کانال تلگرامی اعلام خواهد شد.

 23. سلام
  وقت بخیر
  بنده ویزای دانشجویی المان اقدام کردم بارکدم تو لیست اومده تو لیست ماه می، ازم اصل بیمه و اصل رسید خواستن، و تو ایمیل بهم گفتن یا ۶ آپریل برم یا ۴ می ( البته درخواست دیفر داده بودم)؟ حالا نمبدونم ریجکت شدم یا ویزا!! ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر – به سفارت ایمیل بزنید و درخواست اعلام نتیجه نمایید.

 24. سلام
  بارکدم اومده تو پی دی اف یعنی نتیجه اعلام شده، اما استرس دارم خیلی،، اصل بیمه و اصل رسید و باید ببرم!! میخوام بدونم لین یعنی ریجکتی یا ویزا!! مشکل من اینه!! باید برم سفارت پاسمو بگیرم منتها نمیدونم الان ویزا شدم یا ریجکت!!!

 25. سلام خسته نباشید
  من معلم هستم میخواستم واسه کار معلمی برم المان
  از شما راهنمایی میخواستم که از کجا و چطوری اقدام کنم…ممنون

 26. سلام وقت بخیر من راننده ترانزیت هستم برای مصاحبه بیست وهشت اسفند مراجعه کردم ولی هنوز جوابی نیامده است حالا ویزای من را میدهند یا خیر؟

  1. سلام وقت بخیر- متاسفانه بخاطر ویروس کرونا این مشکل پیش اومده – و سفارت هنوز سیاست روشنی در خصوص صدور ویزا در این شرایط ندارد – پیشنهاد میکنیم که فعلا صبر کنید تا رسما اعلام کنند

 27. سلام راستش خیلی سخته که بتونم حق مطلب رو بیان کنم و بابتش پیشاپیش پوزش میخوام.
  من حدود ده سال پیش در دانمارک با ویزای توریستی با همسر(سابقم) که یک ایرانی تبار متولد آلمان بود ازدواج کردم .
  مدتی بعد با مراجعه به اداره اتباع خارجی در آلمان با شرط گذروندن «اینترگراتسیون کورس» بهم اقامت یکساله دادند و من هم دو‌ره اینترگراتسیون رو که شش ماهه بود تموم کردم و بعد از یکسال بهم اقامت سه ساله دادن.
  متاسفانه این دوره سه ساله که میشه حوالی ۱۳۸۸ اتفاقاتی رقم خورد که زندگی منو زیر و رو کرد ، از اونها میگذرم !ً سال ۹۰ به ایران اومدم‌ و تا مدتی اجبارن نتونستم برم ولی بالاخره نیمه حل شد و رفتم (حتی با وجود اقامتم باز از سفارت یک اجازه ورود جدید هم گرفتم و..) ولی بدلیل مشکلات ایرانم اگر برنمیگشتم برای نزدیکانم دردسر زیاد و هزینه بالایی ایجاد میشد و هم خودم باید برای همیشه دور از ایران زندگی کنم که شدنی نبود پس در آلمان دوباره که تقاضی اقامت دادم مجدد سه سال اقامت توی پاسم زدن که درآلمان تمدیدش کرده بودم و نه تعویضش
  . برای مدتی آلمان بودم تا خبریبهم دادن که باید درتاریخی سر جلسه ای حاضر بشم‌ و من با وجود مخالفت اکثر دوستان و اقوام و همسرم برگشتم و این آخرین بار بود که از آلمان خارج شدم و انقدر مشکلاتم طولانی شد وفشار باعث شد که بدلایلی اقدام به جدایی ‌کنیم چون ممکن بود به اشخاصی از اقوام همسرم مرتبط بشم که خوب طبیعی هم هست باشم ولی رفته رفته این فشار منو آدمی کم تحمل و عصبی کردن بود که همسرم با همه اونها ساخت ولی بهر حال جدایی ساختگی ما‌ واقعی شد و و من اونو از دست دادم‌ اینو باید بگم که من‌ سه انسان رو در زندگیم دیدم که سراسر وجودشون‌ از محبت و مهر شکل گرفته که اولیش مادرم بود که زود از دست دادم و پدرم که به تنهایی و از سی و پنج سالگی سه فرزند رو بزرگ کرده و یکروز هم به خودش اختصاص نداده و سومی همسرم.
  سخنم زیاد شد ببخشید خلاصه بعد ازطلاق من که هنوز مدتی ازاقامتم مونده بود قصد برگشت به آلمان رو داشتم که‌ فهمیدم‌ نمیشه با همون پاسپورت قدیمی برم پس رفتم‌ و مدارکم رو دادم و باید نهایت تا دو هفته یا خیلی زیاد دو ماه بعد حاضر میشد اما انقدر معطل شدم که غیر طبیعی
  بود و عجیبتر اینه که تاریخ صدور پاسپورت جدیدم دقیقن یک روز بعد از پایان مدت اقامت آلمانم باشه و من ازون به بعد حتی اقدام هم نکردم چون نمیدونم‌ چرا احساس میکنم‌ اگر تقاضی ویزای منو قبول نکنن منو داغون میکنه آخرین مرتبه همه اونچه برام ارزشمند بود‌ با‌‌‌ خودم بردم از ریز نا درشت از کتاب تا عکس از ساز تا تابلو نقاشی و…. از همه مهمتر وقتی از‌ اونجا برای آخرین مرتبه بیرون رفتم اونجا‌‌ خونه من بود
  حالا میخواستم از شما بپرسم چطور میتونم ویزای توریستی بگیرم با توجه به اینکه حتمن کلی بدهی بانکی و نامه زرد هم دارم که به آدرس همسرم رفته، واقعن نمیدونم چه بکنم
  ممنون از اینکه تحمل کردید ببخشید دلم خیلی پر بود‌ و هیچوقت اینها رو‌ بیرون نریخته بودم

  1. سلام وقت بخیر- الان به خاطر شرایط ویروس کرونا سفارت المان در ایران هیچ وقتی رو برای ویزایهای توریستی یا همون ویزاهای کوتاه مدت صادر نمیکنه . شما بهتره که صبرکنید تا سفارت رسما اعلام کنه شرایط بازگشایی ویزاها رو .
   مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button