آموزش و راهنمایی گرفتن وقت سفارت آلمان

آموزش و راهنمایی و شرایط ثبت نام وقت سفارت آلمان

ما در زیر به تمامی سوالات شما سعی کرده ایم جواب لازم رو بدهیم. اگر جواب سوال خود را پیدا نکردید آن را برای ما ارسال و ما در کمتر از 12 ساعت پساخ آن راب رای شما ارسال خواهیم کرد.

سوالاتی که شما به دنبال آن هستید احتمالا در لیست زیر باشد:

  • مراحل وقت فوری تاييد مدارک از سفارت المان
  • شرایط و آموزش گرفتن نوبت وقت سفارت آلمان
  • مدارک لازم و مورد نیاز برای سفارت آلمان
  • زمان تقریبی باز شدن و ثبت نام برای وقت سفارت آلمان
  • چگونه وقت سفارت آلمان را به صورت فوری و تضمینی گرفت
  • گرفتن وقت و یا ترمین برای مقاصد تحصیلی ( کالج و دانشگاه ) از سفارت آلمان
  • و دهها سوال دیگر

ما در زیر سعی کرده ایم به تمامی این سوالات پاسخ واضح و روشن دهیم.

زمان تقریبی وقت سفارت آلمان

سفارت المان در تهران دارای دو نوع وقت می باشد .

وقت کوتاه مدت

وقت بلند مدت

برای کسانی که قصد دارند نهایتا زیر 90 روز المان باشند وقت کوتاه مدت صادر میشود وقت های کوتاه مدت شامل توریستی . تجاری . پزشکی . دیدار از دوستان و فامیل . نمایشگاهی . کنفرانس . ورزشی و … می باشد  که زمان تقریبی این نوع وقت با توجه به فصل های پر سفر و کم سفر متفاوت می باشد به عنوان مثل این نوع وقت در بهمن. اسفند. خرداد و مرداد ماه به دلیل تعطیلات حدود چهل روز  به طول خواهد انجامید اما در دیگر ماه های سال به ده روز کاهش پیدا میکند.

اما اگر قصد دارید بیشتر از 90 روز در المان بمانید باید درخواست وقت بلند مدت نمایید وقت های بلند مدت با توجه به نوع سفر شما متفاوت می باشد به عنوان مثال سفارت المان در تهران وقت بلند مدت تحصیلی برای 18 ماه اینده صادر میکند. وقت بلند مدت جاب سیکر و جاب آفر برای 12 ماه اینده  و وقت بلند مدت ویزای پیوست را برای 9 ماه اینده صادر میکند.

ناگفته نماند که راههای در برخی موارد وجود دارد که این زمان ها را کاهش داد که همیشگی و صددرصد نمی باشد.

نتیجه گیری :

نوع وقت : روزهای عادی : روزهای پر سفر

کوتاه مدت : 7 الی 12 روز : 30 الی 40 روز

بلند مدت : ندارد : 9 الی 18 ماه

آموزش و راهنمای گرفتن وقت سفارت آلمان

اگر قصد سفر به کشور المان را دارید ابتدا باید وقت سفارت المان را با توجه نوع سفر خود درخواست دهید. منظور از نوع سفر در واقع بلند مدت و کوتاه مدت می باشد چرا که روند کاری این دو نوع وقت باهم تفاوت های دارند. افرادی که قصد ویزای بلند مدت المان ( مثل ویزای تحصیلی. کاری. جستجوی کار.پیوست.و… ) را دارند باید به خود سایت سفارت المان در ایران مراجعه نمایند و درخواست وقت کنند اما افرادی که قصد دریافت ویزای کوتاه مدت ( مثل توریستی. تجاری. بیماری.دیدار و… ) دارند باید به ویزا متریک مراجعه و درخواست وقت نمایند.

در این بین یک سری سوال برای شما عزیزان به وجود می آید:

آیا شخصا میتوانم درخواست وقت کنم ؟ بله . شما شخصا میتوانید درخواست وقت سفارت آلمان بزنید. اما اگر قبلا این کار انجام داده اید و یا کسی که تجربه این کار را دارد راهنمای شما باشد بهتر خواهد بود. چرا که اگر در این مورد اشتباهی صورت بگیرد تا زمانی که  وارد سفارت نشوید اصلا مشخص نخواهد بود ایراد کار کجا بوده است. به همین دلیل اصلا پیشنهاد نمیشود که شخصا اقدام نمایید. و اگر اطلاعات درست درج کرده باشید بعد از آن ایمیلی برای شما خواهد امد که با توجه به نوع ویزای شما این ایمیل زمان متفاوتی دارد و ایمیل ارسال شده در برخی ویزاها تاریخ انقضا دارد این یعنی اگر با قوانین سفارت المان در ایران اشنا نباشید به راحتی برای شما مشکل ایجاد خواهد شد.

آیا سفارت المان در صدور ویزا سخت میگیرد ؟

بله . با یک مثال ساده خدمت شما عرض کنیم که شما اجازه ورود به منزل خود را به هرکسی نخواهید داد و اگر کسی بخواهد وارد منزل شما شود باید یکسری آیتم داشته باشد مثل. اشنا باشید. قابل اعتماد باشد. دلیل موجه برای ورود داشته باشد و ….

دقیقا سفارت المان همین ایتم ها را به نوع دیگری پیاده سازی کرده است. در قوانین سفارت المان هر شخصی با توجه به نوع سفر خود بایستی مدارک مرتبط ارائه دهد. اگر شما مدارک مرتبط و کافی به نوع سفر خود را به سفارت المان ارائه ندهید با اطمینان عرض میکنم به راحتی شما ریجکت خواهید شد. پس در تهیه و تکمیل مدارک خود دقت نمایید و برای اطمینان از روند تکمیل مدارک میتوانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

آیا سفارت به من ویزا خواهد داد ؟

سفارت آلمان با توجه به مدارکی که ارائه داده اید تصمیم میگیرد که آیا به شما ویزا بدهد یا خیر . سفارت آلمان همچون دیگر سفارت ها برای ویزاهای کوتاه مدت با شما هیچ مصاحبه ای نخواهد داشت این یعنی زبان شما در صدور یا عدم صدور ویزا مدارک شما خواهد بود. پس با توجه به این توضیح حتما و حتما در مدارک ارائه شده به سفارت کاملا دقت نمایید.

ثبت نام برای وقت سفارت آلمان

برای اخذ وقت سفارت آلمان در ایران باید با توجه به نوع ویزای خود و یا سفر خود درخواست خود را به سفارت آلمان یا ویزا متریک ارسال کنید.

افرادی که قصد دارند که در کشور آلمان ساکن شوند به دلایل زیر : تحصیلی . کاری . پیوست  و ….. حتما باید درخواست خود را به سفارت المان ارائه دهند.

و اما اگر قصد دارید که برای مدت محدودی  همچون توریستی . تجاری . نمایشگاهی . کنفرانس . ورزشی . بیماری و …. در کشور آلمان ساکن شوید برای کمتر از 90 روز باید درخواست خود را به ویزا متریک ارسال کنید.

مشکل در تعیین وقت سفارت آلمان

وقت سفارت المان به خاطر اینترنتی بودن آن همیشه دارای مشکلاتی بوده است. این مشکلات دو دلیل عمده دارد:

  1. مشکل در سایت سفارت
  2. درج اطلاعات غلط

در گزینه اول که به ندرت اتفاق می افتد اما اگر شما درخواست خود را ثبت کرده اید و هیچ ایمیلی از سمت سفارت دریافت نکرده اید دو راه خواهید داشت راه اول این است که به خود سفارت  ایمیل داده شود و این مشکل را کاملا توضیح دهید و در ایمیل ارسالی تاریخ درج اطلاعات و اسم ایمیل و عکس پاسپورت خود را ارسال نمایید ایمیل ارسالی حتما باید به زبان انگلیسی یا آلمانی باشد. راه دوم این است که پاسپورت خود را تعویض نمایید و با یک ایمیل جدید درخواست خود را مجددا ارسال نمایید

و اما اگر مورد دوم که درج اطلاعات اشتباه است پیش امد موارد ذکر شده در  بالا را انجام دهید.

اما پیشنهاد میشود که این کار را به شخص یا شرکتهای که تجربه این کار را دارند بسپارید چرا که به محض بروز هر مشکل زمان زیادی را باید صرف حل مشکل نمایید.

نکته بسیار مهم که باید ذکر کنیم این است که وقتی به مشکل تعیین وقت برخورد کردید باید به ایمیل سفارت پیغام دهید یا از شخص یا شرکت معتبری راهنمایی بگیرید سفارت المان در ایران به هیچ عنوان به صورت حضوری یا تلفنی رفع مشکل یا راهنمایی نخواهد کرد.

وقت سفارت آلمان در شهرستان

جدیدا برخی از کارگزاری های سفارت ها از جمله اسپانیا سرویسی راه اندازی کرده اند که مسافران شهرستانی نیازی به حضور در تهران نداشته باشن بلکه برخی از کارکنان این کارگزاری به صورت دوره ای به برخی از شهرستان ها همچنون اصفهان. مشهد . تبریز  و … اعزام شده و کار انگشت نگاری و تحویل مدارک را انجام میدهند این سرویس در حال حاضر در سفارت المان ارائه نمیشود. اما نکته قابل ذکر این است که اگر شما کمتر از سه سال پیش ویزای آلمان را داشته اید نیازی به حضور شخص نمیباشد و صرفا ارائه مدارک کافی میباشد و برای ارائه مدرک میتوان از شخص دیگری استفاده کرد که برای این مورد نیاز است که فرم وکالت نامه سفارت آلمان تکمیل به همراه مدارک به کارگزاری با سفارت ارائه شود.

زمان باز شدن وقت سفارت آلمان

زمان باز شدن وقت ها با توجه به هدف سفر شما متفاوت هستش. اگر شما جزئ افرادی هستید که درخواست وقت بلند مدت دارید زمان تقریبی حدودا بین 4 الی 18  ماه می باشد ناگفته نماند که وقتهای بلند مدت دسته های خاص خود را دارد به عنوان مثال :

وقت پیوست 4 ماه

وقت تحصیلی 18 ماه

وقت کاری 12 ماه

وقت تایید مدرک 1 ماه

وقت تایید امضا 1 ماه

وقت توریستی 20 روز

وقت ….

با توجه به موارد بالا میتوانید حدود زمان تقریبی سفارت ها را ببینید. نکته ای که باید گفته شود این است که این موارد کاملا تقریبی هستش

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button